Белград, Нови Сад - 8-ми Март 2018

 

03 -  04 Март 2018 

Прв ден:03. 03.2018 (сабота) 

Тргнување од Скопје 01:00ч по полноќ.Патување со високотуристички автобус со попатни паузи за царински формалности. 

Патување преку граничниот премин Табановце. 

Пристигнување во Белград во предпладневните часови.Состанок и запознавање на групата со лакалениот туристички водич. 

Планирани посети во Белград: 

Посета на црковниот храм Св.Сава,Собранието и Владата на Р.Србија, Теразија,посета на најпознатата Белградска улица Кнез Михајлова, тврдината Калемегдан и старата боемска улица Скадарлија. 

Враќање со автобус во хотел,сместување.Во вечерните часови организирана празнична вечера со музика во хотел (во прилог мени на свечена вечера),нокевање. 

Втор ден: 04.03.2017 (недела) 

Доручек одјавување од хотел – факултативена посета на Нови Сад, посета на трговскиот центар УШЧЕ во попладневните часови заминување кон Македонија.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 4.850 МКД 

Цена за рана резервација до 10.02.2018 4.450 МКД

  

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Превоз со автобус

- Водство на турата со лиценциран туристички придружник.

- Локален туристички водич

- Сместување 1 ноќво хотел 3* со доручек во Белград

- Свечена празнична вечера со музика

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-Задолжително патничко осигурување - 80 денари.

- Факултативен разглед на Нови Сад 10 евра (мин. 20 лица)

 

Мени за свечена вечера:

 

Предјадење: Спринг ролат – пита со зеленчук

 

Главно јадење :Телешко месо во сос од печурки,мисирка полнета со димено сирење,Зеленчук на скара - компир и зачини.

 

Мих салата: краставица, домат и слатка зелка

 

Десерт :Чоколадна торта

 

Напомена: Нема никакви дополнителни или скриени трошоци!!!

 

Цената е формирана за минимум 45 патници

 

За програмата потребен е важечки биометриски пасош 60 дена