Ксамил

Ксамил - Албанија - Лето 2019

Вила Luna – Ксамил

 

Локација

Вилата се наоѓа во Ксамил, едно од најпознатите летувалишта во Албанија, место со прекрасни егзотични плажи и тиркизно море и неколку острови до кои може да се стигне со пливање. Освен тоа се карактеризира со мирно море, долги сончеви денови, одлична храна и прекрасни зајдисонца. Место за релаксирачки одмор.

GPS координати: 39.767028, 19.998167

Плажа
70 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот

Сите студија и апартмани се опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, Wi-Fi.

1/2, 1/3 и 1/4 студија: 4 редовни легла
1/6 апартман: 6 редовни легла

 При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.                           

 Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст

Период Ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио 1/4 Студио 1/6 Апартман Коментар
24.05-31.05.2019 7 49 59 69 89 Промо цена
31.05-07.06.2019 7 69 79 89 129 Промо цена
07.06-14.06.2019 7 149 159 169 219
14.06-21.06.2019 7 169 179 199 249
21.06-28.06.2019 7 189 199 209 279
28.06-05.07.2019 7 229 239 259 319
05.07-12.07.2019 7 269 279 299 369
12.07-19.07.2019 7 269 279 299 369
19.07-26.07.2019 7 269 279 299 369
26.07-02.08.2019 7 269 279 299 369
02.08-09.08.2019 7 269 279 299 369
09.08-16.08.2019 7 269 279 299 369
16.08-23.08.2019 7 259 269 289 349
23.08-30.08.2019 7 229 239 259 319
30.08-06.09.2019 7 149 159 179 209
06.09-13.09.2019 7 129 139 149 169
13.09-20.09.2019 7 89 99 109 119 Промо цена
20.09-27.09.2019 7 59 69 79 99 Промо цена

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Клима уредот и wifi: вклучени во цената.

Во цената не е вклучен превоз.

Цена за превоз од Скопје за Ксамил (секој петок):

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55€ по лице
Скопје (Дрводекор) – Траснфер до Битола – 45€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

 

Цена за превоз од Битола за Ксамил

Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола – 35€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


 

Вила Христо

Се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI .

 

Термин ноќевања Студио     1/3+1 Студио   1/3
15.06 – 22.06.2019 7 225 205
22.06 – 01.07.2019 9 265 245
01.07 – 10.07.2019 9 345 325
10.07 – 19.07.2019 9 365 335
19.07 – 28.07.2019 9 365 335
28.07 – 06.08.2019 9 365 335
06.08 – 15.08.2019 9 365 335
15.08 – 24.08.2019 9 365 335
24.08 – 01.09.2019 8 325 305
01.09 – 08.09.2019 7 175 155
08.09 – 15.09.2019 7  155* 135*

* Цените се за наем на студио за 7 или 9 ноќевања , а плаќањето е во денари по курс 62 мкд. *

НАПОМЕНИ:

– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по            извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;

Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет,

– Климата е вклучена во цената;

– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време;

– За хигиената на собите се грижат гостите;

– За  промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.