Хотел Мурите 4*

Hotel Murite 4* - Bansko - Leto na planina 2020 www.murite.bg

Хотел МУРИТЕ 4 *  Банско
Лето – Есен 2020

 

Период на престој :

(цените не важат за празници)

07.09.2020 – 30.11.2020 13.06.2020 – 06.09.2020
СЕ ВКЛУЧЕНО 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н. 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н.
Зграда АЗАЛИА
Двокреветна соба (2+0) 32€ 28€ 27€ 26€ 34 € 30€ 29€ 28€
Едноспален апартман (2+2) 34€ 31€ 30€ 29€ 37 € 33€ 32€ 31€
Двоспален апартман (4+2) 32€ 28€ 27€ 26€ 34 € 30€ 29€ 28€
Триспален апартман (6+2) 32€ 28€ 27€ 26€ 34 € 30€ 29€ 28€
Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 31€ 27€ 26€ 25€ 33 € 29€ 28€ 27€
Едноспален апартман (2+2) 33€ 30€ 29€ 28€ 36 € 32€ 31€ 30€
Двоспален апартман (4+2) 31€ 27€ 26€ 25€ 33 € 29€ 28€ 27€
Триспален апартман (6+2) 31€ 27€ 26€ 25€ 33 € 29€ 28€ 27€

БОНУСИ :

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.

За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

 Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман
  се плаќаат 4/6 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и

безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 • Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

 • Паркинг, интернет

Цената не вклучува :

 • Туристичка такса 1 € по лице
 • Патничко осигурување