Regnum 5* - Банско

Хотел Регнум 5* - Банско - Велигден
www.regnum.bg

ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* – БАНСКО
(ЛЕТО НА ПЛАНИНА)

 

Вид на сместување 01.07-31.08.2020
НП ПП
Јуниор сјуит (2+0) 58€ 76€
Едноспален апартман (2+1) 58€ 76€
Едноспален апартман лукс (2+2) 70€ 88€
Двоспален апартман (4+2) 110€ 145€
Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден
Деца до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Лица над 10 год. на допоплнително легло 17€ 23€

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • Бесплатно сместување во апартман со балкон – при возможност и потврда од хотелот
 • Бесплатно сместување во апартман со поглед планина – при возможност и потврда од хотелот
 • За сместување во работни денови (недела-четврток) – валиден е бонус 3=4
 • За сместување од 6 ноќевања се добива 1 ноќ гратис – валиден е бонус 6=7

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско – обезбеден транспорт) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување