Hot Springs Medical & SPA 4* - с.Бања

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* - с. Бања (област Разлог) - СПА 2020 и Нова Година
www.hotsprings-spa.com

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог)
www.hotsprings-spa.com

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 
20% попуст за уплата до 15.06.2020
- валиден за период на престој од 15.06-17.12.2020
- попустот не се комбинира со останатите попуст од 10% и 15%

Редовен ценовник за 2020 год.

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит

(2+2)

05.01-07.03.2020 Недела-четврток 62€ 65€ 73€ 81€
Петок и сабота 75€ 78€ 86€ 94€
08.03-30.07.2020 Недела-четврток 55€ 57€ 65€ 73€
Петок и сабота 65€ 69€ 75€ 83€
31.07-07.09.2020 Недела-четврток 63€ 65€ 75€ 81€
Петок и сабота 75€ 78€ 85€ 95€
08.09-17.12.2020 Недела-четврток 55€ 57€ 65€ 73€
Петок и сабота 65€ 69€ 75€ 83€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 28€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 37€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 28€ на ден

Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден