Валона - Албанија

Valona - Albania - 11-ti Oktomvri


ВАЛОНА
– АЛБАНИЈА

 

Прв ден 10.10.2020 :

Состанок  на групата во 01:30 часот. Поаѓање за Валона во 02:00 часот. Се патува преку граничен премин Ќафасан со попатни паузи. Пристигнување во Валона и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

Втор ден 11.10.2020 :

Појадок. Ден за слободни активности, одмор, прошетка. Во попладневните часови можност за факултативна посета  на манастиорот Звернек. Ноќевање 

                                    

Трет ден 12.10.2020 :

Појадок. Ослободување на собите. Ден за слободни активности, одмор, прошетка. Попладне во 16 ч. поаѓање кон Скопје и пристигнување во доцните вечерни часови.

Цена (2 ПП и превоз) : 6.200 ден
За рез. и уплати до 21.09 : 5.700 ден

Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува :

  • Превоз со високо туристички автобус
  • Сместување во хотел Нимфа 3* во соби со поглед на море
  • 2 ноќевања со појадок и вечера
  • Користење на сопствена плажа со лежалки и чадор
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената не е вклучено :

  • Посета на манастирот Звернек посветен на Пресвета Богородица – 600 ден.

(Византиски манастир кој се наоѓа на мал остров во борова шума и живописна природа. Се стигнува пешачејќи по дрвен мост долг 270 м., навистина интересно доживување кое Ви го препорачуваме)

За реализација е потребно мин. 20 пријавени лица

  • Задолжително патничко – здравствено осигурување

За користење на сопствен превоз се одбива 1.200 ден од пакет цената

Напомени: 
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.

За оваа програма важат Опшите Услови на патување

Т.А го задржува правото да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање поради недоволен број на патници. Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата (активностите по денови и датуми)  за патување во случај на непредвидени објективни причини. Во Албанија се патува со пасош или лична карта.