Парга - Грција - Лето 2019

                    ПАРГА ЛЕТО 2019

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост.  Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250метри од градската плажа и 300метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокревети студија и петкреветни апартмани.
Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокревети и трокреветни студија на први и втори кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ПАПАС се наоѓа во централниот дел на Парга над црквата, во близина на вила Лемони, располага со двокревети студија на прв кат и дуплекс апартман на приземје. Студио – два единечни кревети, со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi. Дуплекс апартман со две спални, брачен кревет, два единечни кревети и едно дополнително легло.

ВИЛА ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

 

Табела бр.1  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

 

Вила ЈОТА ЛЕМОНИ ОЛГА ПАПАС
Термин Бр.ноќ 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 АПП 1/2 СТД 1/3 СТД 1/2 СТД 1/2 СТД 1/4+1ДУПЛ
25.05.2019 7 109 119 159 109 119 119 109 199
01.06.2019 7 130 € 150 € 240 € 130 € 150 € 150 € 130 € 290 €
08.06.2019 7 180 € 200 € 290 € 180 € 200 € 200 € 180 € 320 €
15.06.2019 7 300 € 320 € 380 € 300 € 320 € 320 € 300 € 450 €
22.06.2019 7 340 € 360 € 420 € 340 € 360 € 360 € 340 € 470 €
29.06.2019 9 460 € 490 € 520 € 460 € 490 € 490 € 460 € 620 €
08.07.2019 9 490 € 540 € 580 € 490 € 540 € 540 € 490 € 690 €
17.07.2019 9 520 € 580 € 650 € 520 € 580 € 580 € 520 € 750 €
26.07.2019 9 520 € 580 € 650 € 520 € 580 € 580 € 520 € 750 €
04.08.2019 9 520 € 580 € 650 € 520 € 580 € 580 € 520 € 750 €
13.08.2019 9 520 € 580 € 650 € 520 € 580 € 580 € 520 € 750 €
22.08.2019 9 490 € 530 € 560 € 490 € 530 € 530 € 490 € 690 €
30.08.2019 7 340 € 360 € 400 € 340 € 360 € 360 € 340 € 490 €
07.09.2019 7 230 € 280 € 320 € 230 € 280 € 280 € 230 € 400 €
14.09.2019 7 150 € 200 € 240 € 150 € 200 € 200 € 150 € 320 €
21.09.2019 8 109 119 159 109 119 119 109 199

 

ВИЛА СИФАКИС  е една од најубавите вили во Парга, се наоѓа во центарот на Парга, оддалечена 300 метри од градската плажа. Комплексот располага со луксузни двокреветни студија со можнот од дополнително легло и луксузни четворокреветни апартмани. Студиата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплаќа 5евра на ден), Wi-Fi.

ВИЛА ЕЛПИДА се наоѓа во центарот на Парга (стариот дел) на 300 метри од градската плажа и од пристаништето. На 500 од Валтос плажата. Комплексот располага со двокревети студија на приземје. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, сеф, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА НАКОС се наоѓа на околу 450-500 метри од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море. Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море.

Табела бр.2  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

 

Вила СИФАКИС ЕЛПИДА НАКОС – ВАЛТОС
Термин Бр. ноќи 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 АПП 1/2 СТД 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 дуплекс
25.05.2019 7 129 159 199 109 99€ 109 159
01.06.2019 7 240 € 260 € 290 € 130 € 130€ 150 € 240 €
08.06.2019 7 260 € 280 € 320 € 180 € 180€ 200 € 290 €
15.06.2019 7 340 € 390 € 450 € 300 € 270€ 300 € 350 €
22.06.2019 7 390 € 430 € 470 € 340 € 320€ 350 € 380 €
29.06.2019 9 520 € 550 € 620 € 460 € 420€ 460 € 500 €
08.07.2019 9 550 € 600 € 690 € 490 € 450€ 490 € 540 €
17.07.2019 9 590 € 650 € 750 € 520 € 480€ 520 € 630 €
26.07.2019 9 590 € 650 € 750 € 520 € 480€ 520 € 630 €
04.08.2019 9 590 € 650 € 750 € 520 € 480€ 520 € 630 €
13.08.2019 9 590 € 650 € 750 € 520 € 480€ 520 € 630 €
22.08.2019 9 550 € 600 € 690 € 490 € 450€ 490 € 540 €
30.08.2019 7 360 € 390 € 490 € 340 € 300€ 340 € 380 €
07.09.2019 7 290 € 330 € 400 € 230 € 170€ 200 € 290 €
14.09.2019 7 240 € 280 € 320 € 150 € 130€ 150 € 240 €
21.09.2019 8 129 159 199 109 99€ 109 159

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот. Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00часот, поаѓање во 01.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а.  и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

Доплата за превоз:

 • Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра
 • деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно