Вила Вула - Неа Флогита - Грција - Лето 2019


ФЛОГИТА – ЛЕТО 2019
Вила „VULA“

ТЕРМИН ОД: НОЌИ  VULA  

3+2 app

18.05 7*промо 59 
25.05 7*промо 69 
01.06 7* 99
08.06 7* 149
15.06 7* 169
22.06 7* 189
29.06 7 399
06.07 7 429
13.07 7 459
20.07 7 459
27.07 7 459
03.08 7 459
10.08 7 459
17.08 7 389
24.08 7* 199
31.08 7* 149
07.09 7* 119
14.09 7* 89
21.09 7* промо 69

 

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег наХалкидики, на само 50 км. Од

Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила VULA е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на 100 м. од плажата. Содржи спална со брачен и еден единечен кревет, а во дневната соба двосед и тросед на пуштање. Клима и WI-FI вклучени во цената. Апартманите се наоѓаат на приземје со тераса и убав двор. Кујната е комплетно опремена со голем шпорет со рерна и голем фрижидер со комора.

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)