Вила Атина - Паралија - Грција - Лето 2019


Вила
ATINA – Паралија

Локација

Вилата е сместена на самото шеталиште во центарот на Паралија, град под Олимп кој преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Има пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа идеално за лица од сите возрасти. Градското шеталиште е преполно со продавници, бутици, кафе барови и има богат ноќниот живот интересен за младите.

GPS Координати: 40.265111, 22.596694

Плажа
20 метри од градската долга, широка, песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студија имаат кујна, wc, ТВ, клима (доплата 5 евра на ден) и тераса.
Еко студијата се на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

 

1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни, кујна, wc, ТВ, клима, тераса.
1/3 студио: еден брачен и еден единечен (или три единечни), кујна, wc, ТВ, клима, тераса.
2+2 апп: ходник со кујна и wc, две спални соби со по два единечни кревети, ТВ, клима, тераса.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

 

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.                           

Цените се дадени по студио/апартман за 7 ноќевања во евра без попуст

Период Ноќевања 1/2 еко студио 1/2 студио 1/3 студио 2+2 апп Коментар
18.05-25.05.2019 7 49 59 69 79 Промо цена
25.05-01.06.2019 7 89 99 109 119 Промо цена
01.06-08.06.2019 7 109 119 139 169
08.06-15.06.2019 7 149 179 189 209
13.06-22.06.2019 7 169 199 209 229
22.06-29.06.2019 7 199 239 249 289
29.06-06.07.2019 7 209 249 259 309
06.07-13.07.2019 7 219 259 269 339
13.07-20.07.2019 7 229 259 289 359
20.07-27.07.2019 7 259 289 299 379
27.07-03.08.2019 7 259 289 299 379
03.08-10.08.2019 7 259 289 299 379
10.08-17.08.2019 7 239 269 289 359
17.08-24.08.2019 7 219 249 269 339
24.08-31.08.2019 7 199 209 239 299
31.08-07.09.2019 7 149 179 199 209
07.09-14.09.2019 7 99 129 139 159
14.09-21.09.2019 7 79 89 99 129 Промо цена
21.09-28.09.2019 7 49 59 69 89 Промо цена

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Wifi: вклучени во цената.

Доплата за клима: 5 евра на ден на лице место.
Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти)

 

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –  40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена за поаѓањата од Скопје,

Попуст 15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

– Деца до 1,99 години: бесплатно

– Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.