Hotel „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE”- Nikiti

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ - Никити - Грција - Лето 2019

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ – Никити

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

 

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ –      Никити
Период ПП По лице во 1/3 По лице во 1/3+1 стандард По лице во 1/4 и 1/5 дуплекс
26.05-02.06.19 7 189 205 225
02.06-09.06.19 7 219 239 259
09.06-16.06.19 7 259 279 299
16.06-23.06.19 7 279 309 329
23.06-30.06.19 7 299 329 349
30.06-07.07.19 7 329 359 389
07.07-14.07.19 7 359 399 439
14.07-21.07.19 7 399 459 499
21.07-28.07.19 7 399 459 499
28.0704.08.19 7 399 459 499
04.08-11.08.19 7 399 459 499
11.08-18.08.19 7 399 459 499
18.08-25.08.19 7 379 419 439
25.08-01.09.19 7 319 369 389
01.09-08.09.19 7 279 319 339
08.09-15.09.19 7 209 259 279
15.09-22.09.19 7 189 209 229
22.09-29.09.19 7 149 179 199

 

*ПП – Полупансион :

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудат