Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3* - (01 ное. - 20 дек. 2020 год.)

Хотел Арена Тетекс - Попова Шапка - Есен во Македонија

Попова Шапка како туристички центар е познат по планинскиот туризам. Поседува 11 ски-лифтови во должина од 11.000 метри, со капацитет од 8000 скијачи на час и должина на патеката од околу 20 км. Ски патеките се погодни за сите нивоа на скијање, од почетници до професионалци.

Исто така, во текот на летото, се организира авантуристички туризам со професионални водичи за пешачење (Hiking) во најубавите места на Шар Планина.

  • Јелак – 1700 м надморска височина – 40 минути пешачење
  • Лешница – 2160 м надморска височина – 4 часа пешачење
  • Титов Врв – 2749 м надморска височина – 7 часа пешачење
  • Црното езеро – 2150 м надморска височина – 6-7 часа пешачење
  • Боговињско Езеро – 1900 м надморска височина – 5 часа пешачење
  • Бело езеро – 2250 м надморска височина – 6 часа пешачење

Попова Шапка нуди разновидни активности во текот на целата година и претставува рајско засолниште за лубителите на природата и планинските спортови.


Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3*

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани. Со оглед на ограничениот капацитет на гости овозможува домашен и топол ампиент
Сите соби се со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Хотелот има нов спа центар со базен, џакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

Цени валидни од 01.11-20.12.2020

Тип на услуга Цена
Ноќевање со појадок 1.250 ден.

 

Тип на услуга Цена
Полн пансион 1.800 ден.

 

Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и вклучува :

  • Ноќевање со појадок или ноќевање со појадок, ручек, вечера
  • Користење на базен и СПА Центар

 

  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

 

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)