Хотел Феста Софија 4*
www.festasofia.com

ХОТЕЛ ФЕСТА - ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА
Хотелот e на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, како и до Музејот на национална историја, Бојанската црква која датира од 1259 година која е под заштита на УНЕСКО и националниот парк Витоша. Хотелот располага со соби кој се модерно и стилски уредени и сите имаат поглед кон градот или кон планината Витоша. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет. Виски барот во хотелот е идеално место за ноќни забави и дружења.
 • 30.12.2018 (недела)
Поаѓање за Софија во 06:00. Патување со попатни паузи. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава. Ноќевање.
 • 31.12.2018 (понеделник)
Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).
 • 01.01.2019 (вторник)
Појадок. Напуштање на хотелот во 10:30 часот. Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Цена на аранжманот :  80 евра / 4.960 ден
Промотивна цена за резервација до 20.11.2018 : 75 евра / 4.650 ден.
Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува:
 • Превоз со високо туристички автобус
 • 2 ноќевања со појадок во хотел ФЕСТА СОФИА 4* – www.festahotels.com/en/hotels/festasofia
 • Разглед градот со локален водич
 • Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL
 • Придружник и организација на патувањето

Цената не вклучува:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
 • Предновогодишна забава во механа
 • Дочек на Нова Година во Дискотека

Напомена:

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници
 • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето