Хотел Делта 3* - Огњаново

Хотел ДЕЛТА 3* Огњаново, област Благоевград - 8-ми Март

08- ми Март 2019  Хотел ДЕЛТА 3* – Огњаново

Живописна природа и извори со минерална вода …

 • Прв ден : 03.2019

Состанок на групата. Поаѓање во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Посета на Банско – разглед и прошетка. Се продолжува кон Огњаново. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот. Ноќевање.

 • Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетка и  користење на СПА Центар. Ноќевање.

 • Трет ден : 03.2019

Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Патување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Цена : 95 евра / 5.890 ден.

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • Посета на Метро – Благоевград
 • Посета на Банско
 • Сместување во хотел ДЕЛТА 3*
 • 2 ноќевања со појадок
 • Користење на СПА Центар (базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи)
 • Професионална организација

 Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување
 • Доплата за вечера – 13 евра / музика во живо на 08.03.2019