Апарт Хотел Медите 3* - 2020

Апарт Хотел Медите 3* - Цени за 2020 год.

Семеен хотел АПАРТ МЕДИТЕ  – Ботаника 3* – Сандански

Цени валидни за период на престој : 01.01-31.12.2020 (не важат за празници)

 

Тип на сместување Цена за наем
Двокреветна соба (2+1/3) 26€
Еднокреветна соба 21€
Студио (2+1/3) 41€
Едноспален апартман (2+1/3) 46€
Двоспален апартман (4+1/5) 57€
Дополнителни услови :
Дете до 1.99 год. – бесплатно
Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – доплата 6€
Возрасен на дополнително легло – доплата 12€
Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање
  • Паркинг, сеф на рецепција
  • Туристичка такса

Доплата за ПОЈАДОК на шведска маса : возрасен – 9€ | дете – 5

Доплата за користење на базени и сауна парк во Спа Хотел Медите 5* : 18€ по човек на ден , дете – 8

 

Во цената не е вклучена туристичка такса – доплата 1€ по лице на ден