Бечичи

Бечичи - Црна Гора - Лето 2019

Дете до 11.99 год. со 2 возрасни (без доп.легло) – бесплатно

Хотел АЛЕТ 2* Период на престој
Тип на соба Капацитет 01.05-15.06. 15.06-01.07. 01.07-10.07. 10.07-20.08. 20.08-01.09. 01.09-30.09.
Двокреветна соба, без клима 2+1 22,00 23,00 24,00 28,00 24,00 22,00
Цените се во евра по лице, за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН (појадок/вечера – шведска маса)
Минимален престој 7 ноќевања.

 

Доплата:  

*За еднокреветна соба – 50% доплата

*Туристичка такса, пријава и хотелско осигурување – доплата 1,5€ за возрасни, 1€ за деца од 12-18 год, 0,5€ за деца од 2-12 год. (се плаќа во агенција)

*Доплата за ручек – 6,50€ по лице на ден, за термин 10.07-20.08 – 7,50€ по лице на ден

*Доплата за соба со клима – 2€ по лице на ден (на барање)

ПОПУСТИ:

*Деца до 3.99 – бесплатно

*Дете од 4-11.99 год. со 2 возрасни без доп.легло – бесплатно

*Две деца од 4-11.99 год. со 2 возрасни во 1/2+1 соба – прво дете бесплатно, второ дете 50% попуст

*Дете од 4-11.99 год. со 1 возрасен – 30% попуст

*Возрасен на на дополнотелно легло – 10% попуст