Хотел Гранд Ројал 4* - Банско - Зима 2018/2019
www.grandroyale.bg

Локација : 300 м од жичарницата

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер. СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – период на престој од 12.01-10.04.2019 : 20% за резервација и уплата до 30.09.2018
15% за резервација и уплата до 31.10.2018 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2019 | 5=4 за период на престој 01.03-10.04.2019
(се комбинира со попуст за рана резервација)
Попустите и бонусите важат за ноќевање со појадок и полупансион.
Цени по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-04.01.2019 05.01-11.01.2019 01.12-26.12.2018 01.11-30.11.2018
Вид на сместување ПП – мин. 4 ноќевања 12.01-10.03.2019 11.03-10.04.2019
Студио 2+1 56,00 € 34,00 € 26,00 € 24,00 €
Едноспален апартман 2+2 59,00 € 37,00 € 31,00 € 26,00 €
Двоспален апартман 4+2 54,00 € 33,00 € 26,00 € 23,00 €
Доплата за полупансион : возрасен – 10€, дете (3-12.99 год.) – 5€
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,
релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови :  ▪ Дете до 2.99 год. – бесплатно  ▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно  ▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст  ▪ Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст  ▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст  ▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми  ▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице