Хотел Грин Вуд 4* - Банско - Зима 2018/2019
www.greenwood-hotel.com

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – 20% попуст за резервации со период на престој 12.01-28.02.2019 : 
– важи за нови резервации направени од 29.12.2018
– не важи за доплата за ПП и АЛЛ
– се комбинира со бонус 7=6
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 | 14.01-31.03.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. 01.12-20.12.2018 14.01-28.02.2019 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.03-31.03.2019 02.01-13.01.2019
Вид на сместување
Двокреветна соба 2+0 22 € 25 € 27 € 61 €
Студио 2+2 27 € 29 € 31 € 62 €
Едноспален апартман 2+2 31 € 34 € 38 € 67 €
Двоспален апартман 4+2 27 € 29 € 32 € 59 €
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 12€, дете од 4-13.99 год. – 8€
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО : возрасен – 18€, дете од 4-13.99 год. – 12€ (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот)
Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период
Дополнителни услови :

  •  Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  •  Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  •  Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  •  Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
  •  Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца
  •  Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен
  •  Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца
  •  За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  •  Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 120€, дете – 50€
  •  Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице