Кемпински Хотел Гранд Арена 5* - Банско - Зима 2018/19

 

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA 5* – Банско

ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-26.12.2018 02.01-09.03.2019 10.03-07.04.2019
Пет.-Саб. Нед.- Чет. Мин. 3 ноќ. Пет.-Саб. Нед.- Чет. Мин. 7 ноќ. СПО : 5=4/7=6
Двокреветна соба – делукс                        196 €                        142 €                        278 €                        283 €                        241 €                        234 €                        250 €
поглед град
Двокреветна соба – делукс                         211 €                        154 €                        297 €                        301 €                        257 €                        253 €                       268 €
поглед планина
Минимален престој за резервации кои опфаќаат викенд – 3 ноќевања
Цените се за 1 ноќевање за 2 лица и вклучуваат : 
Појадок и вечера на шведска маса
Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени за деца и возрасни, џакузи, термална релакс зона, фитнес
Ски гардеробер, детски кат, интернет
Дополнителни услови: 
Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 34€ за 1 ноќевање
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден