Хотел Лаки Банско 5* - Банско Зима 2018/2019

LUCKY BANSKO 5* – Банско 
www.luckybansko.bg
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 15.10.2018 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУС ПОПУСТ : 10% попуст за мин. престој од 7 ноќевања во период од 11.01-20.01.2019
БОНУСИ : 7=6 / 14=12 за период на престој 17.02-06.04.2019 
Попустите и бонусите не се комбинираат и не важат за доплатата за полупансион.
Цени по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-19.12.2018

04.03-06.04.2019

20.12-26.12.2018 27.12-02.01.2019 11.01-20.01.2019
03.01-10.01.2019 24.02-03.03.2019
Вид на сместување 21.01-23.02.2019
Студио лукс 2+1                               35,00 €                              50,00 €                              86,00 €                                        42,00 €
Едноспален апартман лукс 2+1                              46,00 €                              58,00 €                              98,00 €                                         52,00 €
Едноспален апартман делукс 2+2                               55,00 €                              69,00 €                            108,00 €                                        63,00 €
Едноспален апартман егзекутив 2+2                              70,00 €                              84,00 €                             110,00 €                                         77,00 €
Двоспален апартман – лукс 4+1                               51,00 €                               55,00 €                            106,00 €                                        54,00 €
Доплата за полупансион : возрасен – 16€, дете (4-11.99 год.) – 10€
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешени базени, солена соба, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Возрасен на дополнително легло – 40% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 130€, дете (4-11.99 год.)- 70€
▪ Доплата за божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 50€, дете (4-11.99 год.)- 30€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице