Maria Antoaneta Residence 3*

МАРИА АНТОАНЕТА РЕЗИДЕНС 3* - Банско Зима 2018/2019

Локација : 200 м од жичарницата

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања,  масажи и спа процедури.

www.maria-antoaneta.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% за резервација и уплата до 31.10.2018 | 20% за резервација и уплата до 30.11.2018
 15 % за резервација и уплата до 21.12.2018
БОНУСИ : 6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2019(не се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-15.12.2018 16.12-28.12.2018 29.12-01.01.2019 02.01-06.01.2019
07.01-18.01.2019 19.01-05.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 06.03-30.04.2019
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Двокреветна соба 2+0                23,00 €                26,00 €                56,00 €                      31,00 €
Еднокреветна соба 1                44,00 €                49,00 €              104,00 €                      54,00 €
Јуниор сјуит 2+1                24,00 €                28,00 €                60,00 €                      32,00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1                25,00 €                29,00 €                61,00 €                      33,00 €
Едноспален апартман 2+2                28,00 €                31,00 €                63,00 €                      36,00 €
Едноспален апартман со кујна 2+2                29,00 €                32,00 €                64,00 €                      37,00 €
Двоспален апартман 4+2                28,00 €                31,00 €                62,00 €                      35,00 €
Доплата за ПОЛУПАНСИОН –  За возрасен: 8 eвра на ден по лице; За деца  6-11.99 години 4 евра на ден 
Минимален престој : 29.12-05.01.2019 – 3 ноќевања
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 6-11.99 год.- 32€
▪ Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА
Повратен билет : 40 € по лице