Хотел Мурите 4* - Банско - Зима 2018/2019
www.murite.bg

Т.А Кондор бр.1 – генерален застапник за Македонија

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите во текот на целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни кулинарски уживања. Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Нови СПЕЦИЈАЛНИ цени за период на престој 04.03-13.04.2019 

== Цени валидни за резервации на база ALL INCLUSIVE :
Зграда АЗАЛИА : двокреветна соба - 27€ | едноспален апартман - 30€ | двоспален апартман - 27€ 
Зграда ОРХИДЕА : двокреветна соба - 25€ | едноспален апартман - 27€ | двоспален апартман - 25€
== 20% попуст на редовните цени за резервациии на база ПОЛУПАНСИОН 
Дополнителни услови : 
- понуда важи за нови резервации направени од 13.02.2019
- не важи за 08.03-10.03.2019 
- не се комбинира со бонус 7=6
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 и 10.01-13.04.2019
*Бонусите важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН  01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 20.01-03.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 04.03-13.04.2019 02.01-19.01.2019 мин. 4 ноќевања
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0                               25,00 €                               35,00 €                               52,00 €                                                32,00 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1                               37,00 €                               52,00 €                               77,00 €                                               49,00 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2                              29,00 €                              38,00 €                              59,00 €                                               36,00 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2                               25,00 €                               35,00 €                               52,00 €                                                32,00 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0                               21,00 €                              30,00 €                              43,00 €                                               28,00 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1                               31,00 €                              45,00 €                              65,00 €                                                41,00 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2                               25,00 €                              34,00 €                              50,00 €                                                31,00 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2                               21,00 €                              30,00 €                              43,00 €                                               28,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,
сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови : 
 Деца до 5.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
 Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 Доплата за новогодишна вечера – задолжително : возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице