Хотел Перун Лоџ 4* - Банско - Зима 2018/2019
www.perunlodge.com

Т.А Кондор бр.1 – генерален застапник за Македонија 

 

Локација : 350 м од жичарницата

Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско.  Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија. Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер. СПА Центар : затворен базен,  џакузи,  фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период на престој : 27.03-07.04.2019 
Студио : 28€ по лице | 1 ПП 
Едноспален апартман : 30€ по лице | 1 ПП
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-14.12.2018, 26.01-30.04.2019 
Цените се по лице за 1 ноќ. 28.12-02.01.2019 03.01-12.01.2019 21.12-27.12.2018 19.01-02.02.2019 01.12-20.12.2019
на база ПОЛУПАНСИОН 13.01-18.01.2019 05.03-30.04.2019
Вид на сместување мин. 4 ноќ. 03.02-04.03.2019
Студио 2+1 58 € 38 € 36 € 38 € 32 €
Едноспален апартман 2+2 69 € 40 € 38 € 40 € 33 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.
Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден

▪ Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

▪ Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден (важи за престој од 01.12-28.12.2017 и 13.01-20.04.2018)

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : во основен ресторан – возрасни – 80€, дете – 40€ | во зимска градина – возрасни – 70€, дете – 35€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице