Хотел Регнум 5* - Банско - Зима 2018/2019
www.regnum.bg

 

Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 
20% попуст за период на престој од 09.01-31.01.2019 (вкл.) 
- важи за нови резервации од 05.01.2019
- не се комбинира со други попусти

25% попуст за резервации со период на престој : 10.02-15.02.2019 (вкл.) и 24.02-28.02.2019 (вкл.) 
- важи за нови резервации направени од 24.01.2019 
- важи за сместување во едноспален апартман (стандард и делукс) 
- не се комбинира со други попусти
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 27.09.2018 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2018
15% за резервација и уплата до 21.11.2018

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2019) – валидни резервации направени после 22.11.2018

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 27.12-01.01.2019 21.12-26.12.2018 10.01-17.01.2019 01.12-20.12.2018
02.01-09.01.2019 03.02-28.02.2019 01.03-13.04.2019
Вид на сместување  18.01-02.02.2019
Едноспален апартман – стандард – цена за 2 лица 2+1                             197,00 €                             163,00 €                             130,00 €                                             109,00 €
Едноспален апартман – делукс – цена за 2 лица 2+2                            208,00 €                             174,00 €                             141,00 €                                              120,00 €
Двоспален апартман – стандард – цена за 4 лица 4+2                            360,00 €                            276,00 €                             211,00 €                                             184,00 €
Деца до 5.99 год. на доп.легло  Бесплатно
Прво дете од 6-10.99 год. на доп.легло  Бесплатно
Второ дете од 6-10.99 год. на доп.легло                              50,00 €                              42,00 €                               32,00 €                                               28,00 €
Доплата за возрасен на доп.легло                              56,00 €                              46,00 €                              39,00 €                                                32,00 €
Доплата за апартман со поглед на планина  5€ за апартман на ден
Доплата за еднокреветна соба  10% попуст  25% попуст  25% попуст  25% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања,
фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз,
ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице