Хотел Borovets Hills 5* - Боровец - Зима 2018/2019
www.borovetshills-bg.com

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, релакс зона.

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 20.01-09.02.2019 и 24.02-31.03.2019
Цените се по лице за 1 ноќ. 01.01-19.01.2019 28.12-31.12.2018 20.01-09.02.2019 10.12-27.12.2018
на база ПОЛУПАНСИОН 10.02-16.02.2019 17.02-23.02.2019 24.02-31.03.2019
Вид на сместување 01.04-30.04.2019
Двокреветна соба 2+1 54€ 90€ 44€ 35€
Студио 2+2 62€ 99€ 51€ 40€
Едноспален апартман 2+2 69€ 106€ 57€ 45€
Двоспален апартман – лукс *цена за 4 лица 4+2 190€ 265€ 166€ 132€
Еднокреветна соба 1 78€ / 65€ 52€
АПАРТМАНСКИ ДЕЛ 3*
Двокреветна соба 2+1 44€ 74€ 37€ 30€
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет, транспорт до центарот (3 пати наутро и 2 пати попладне) 
Дополнителни услови :
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА
Повратен билет : 40 € по лице