Maldivi

Малдиви - Егзотични патувања

МАЛДИВИ
индивидуална програма за период на патување ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ2018

(БЕЗ ДОПЛАТИ)


Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.


ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ВИЛА ТИП НА СОБА НА БАЗА ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА ЗА ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ

ОКТОМВРИ – за 7 ноќи престој – ОД 1.280 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН=ПОЛН ПАНСИОН

QR 306   03OCT   SKPDOH     1245 1840/ QR 672   04OCT   DOHMLE    0200 0900

QR 675   11OCT   MLEDOH    2020 2320 / QR 305   12OCT   DOHSKP     0655 1115

НОЕМВРИ – за 7 ноќи престој – ОД 1.368 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН

QR 306   31OCT   SKPDOH      1155 1850/ QR 672   01NOV   DOHMLE    0210 0900

QR 675   08NOV   MLEDOH    2020 2330/ QR 305   09NOV   DOHSKP     0715 1055

ДЕКЕМВРИ – за 7 ноќи престој – ОД 1.398 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН

QR 306   03DEC   SKPDOH    1155 1850/ QR 676   04DEC   DOHMLE   0520 1220

QR 675   11DEC   MLEDOH   2020 2330/ QR 305   12DEC   DOHSKP    0715 1055

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.


Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси
 • 07 ноќевања во наведениот хотел Spa 4* или Sun Island Resort & Spa 4*+ /наведен тип на соба Villa – standard dbl /наведена услуга ПОЛУПАНСИОН ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ПРОМО ЗА ОКТОМВРИ ПОЛН ПАНСИОН)
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно ан рецепција во хотелот
 • Се што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Услови

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување


Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.