Murite 4* - Банско

Хотел Мурите 4* - Банско - 8-ми Март

Тип на сместување Зграда Азалиа Зграда Орхидеа
Дворкеветна соба (2+0) 31€ 29€
Едноспален апартман (2+2) 33€ 31€
Двоспален апартман (4+2) 31€ 29€


Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат :

 • Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
 • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
 • Интернет, детски кат, паркинг

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за туристичка такса : 1 по лице на ден за возрасни и деца над 2 год.

Пакет аранжман со организиран превоз

 • Прв ден : 08.03.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Банско во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот.  Вечера. Ноќевање.

 • Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за прошетка низ Банско, скијање или користење на СПА Центар. Вечера. Ноќевање.

 • Трет ден : 10.03.2019

Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време).  Заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во попладневните часови.

Зграда АЗАЛИА – 95€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз
Зграда ОРХИДЕА – 90€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз
LAST MINUTE понуда - зграда ОРХИДЕА : 80€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз 
- Цената е валидна за нови резервации направени од 04.03.2019

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • Сместување во хотел МУРИТЕ 4*
 • 2 ноќевања на база појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
 • Користење на СПА Центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Професионална организација

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување