Хотел Орфеј 4* - Пампорово - Зима 2018/2019
www.hotel-orpheus.com

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово

Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат  имаат тераса. Хотелскиот  комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер,  сефови и Wi-Fi.

СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА валидна за нови резервации направени од 06.12.2018-10.01.2019 :
15% попуст за период на престој од 18.01-01.02.2019 (вкл.) 
- не се комбинира со други попусти и бонуси 
- минимален престој 3 ноќевања 
БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 02.01-31.03.2019
Цените се за 1 ноќевање 28.12-01.01.2019   02.01-08.01.2019 09.01-18.01.2019 21.12-27.12.2018
на база ПОЛУПАНСИОН 19.01-16.02.2019 17.02-03.03.2019 04.03-15.03.2019
Вид на сместување     23.03-07.04.2019
Двокреветна соба – цена по лице 2+1 80€ 45€ 41€ 33€
Трокреветна соба – цена за 3 лица 3+0 205€ 115€ 107€ 87€
Едноспален апартман – цена за 3 лица 2+2 228€ 127€ 117€ 94€
Еднокреветна соба – цена за соба 1 118€ 63€ 59€ 46€
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата
▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-12.99 год.) – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден