Park Hotel Pirin 5*

Парк Хотел Пирин 5* - Сандански

ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ

ЕСЕНСКИ СПА ПАКЕТ

Цени валидни за период на престој : 29.09-01.12.2019 (мин. 3 ноќевања)

Вид на сместување ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна соба (2+1) 103€
Еднокреветна соба 82€

 

Цените се за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Интернет, паркинг, транспорт до цeнтарот на градот
 • Користење на фитнес, детски базен, џакузи, затворен базен со хидромасaжни џетови
 • Сауна парк/ финска сауна, био сауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
 • Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
 • Бесплатен детски кат и Арт центар со дополнителни услуги
 • 20 минутна масажа за двајца возрасни еднократно за време на пресојот
 • Туристичка такса

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Дете до 3.99 години – бесплатно сметување
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна – доплата 16€
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба – доплата 36€
 • Возрасен на дополнително легло – доплата 36€

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК : 

Цени валидни за период на престој : 02.01-20.12.2019

Вид на сместување Недела-Четврток Петок-Сабота
Двокреветна соба ЛУКС (2+1) 92€ 102€
Еднокреветна соба ЛУКС 73€ 82€
Двокреветна соба СТАНДАРД (2+0) 82€ 92€
Еднокреветна соба СТАНДАРД 65€ 73€
Апартман ЛУКС  макс. 3 лица 148€ 148€
Вип Апартман 164€ 164€
Комплекс апартмани дел од
Парк Пирин Хотел
Наем апартман СТАНДАРД

Макс. 3 лица

133€ 133€
Наем апартман ФЕМИЛИ

Макс. 4+1

148€ 148€

 

Цените се за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок
 • Интернет, паркинг, транспорт до цeнтарот на градот
 • Користење на фитнес, детски базен, џакузи, затворен базен со хидромасaжни џетови
 • Сауна парк/ финска сауна, био сауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
 • Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
 • Бесплатен детски кат и Арт центар со дополнителни услуги

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Дете до 3.99 години – бесплатно сметување во двокреветна ЛУКС соба
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна ЛУКС соба – 70% попуст од цената за лице
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба – 30% попуст од цената за лице
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст од цената за лице