Perun Lodge 4*

Хотел Перун Лоџ 4* - Банско - 8-ми Март
www.perunlodge.com

08- ми Март 2019 : БАНСКО – Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

 

Тип на сместување Цена
Студио (2+1) 30€
Едноспален апартман (2+2) 31€

 

Цените се по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања,
 • Интернет во лоби, транспорт до жичарница

Дополнителни услови :

 • Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 17€ на ден
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • Доплата за туристичка такса : 1 по лице на ден за возрасни и деца над 2 год.
 • Доплата за паркинг (на рецепција)

Пакет аранжман со организиран превоз

 • Прв ден : 03.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Банско во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот.

 • Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за прошетка низ Банско, скијање или користење на СПА Центар. Ноќевање.

 • Трет ден : 03.2019

Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Пакет Аранжман – 90€ по лице за 2 ноќевања на база полупансион и превоз

 

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • Сместување во хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*
 • 2 ноќевања на база ПОЛУПАНСИОН ( појадок и вечера )
 • Користење на СПА Центар (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Професионална организација

 

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување