Regnum 5* - Банско

Хотел Регнум 5* - Банско - Лето на планина
www.regnum.bg

 

Хотел РЕГНУМ 5* – Банско
Пролет – Лето – Есен 2019

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период на престој 01.10-31.10.2019 
(се комбинира со попуст за повеќе ноќевања или бонус 7=6):  
→ Едноспален апартман 2+1/2+2 : 94€ - 1 ноќевање полупансион
→ Двоспален апартман 4+2 : 167€ - 1 ноќевање полупансион

Деца до 9.99 год. на доп.легло - бесплатно 
Возрасен на доп.легло - 35€
Вид на сместување 14.04-30.06.2019

02.09-30.11.2019

01.07-05.08.2019

12.08-01.09.2019

06.08-11.08.2019
НП ПП НП ПП НП ПП
Јуниор сјуит (2+0) 69€ 90€ 77€ 98€ 85€ 106€
Едноспален апартман (2+1) 82€ 102€ 90€ 110€ 98€ 118€
Едноспален апартман лукс (2+2) 93€ 114€ 100€ 121€ 108€ 129€
Двоспален апартман (4+2) 146€ 187€ 162€ 203€ 208€ 249€
Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден
Деца до 7.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Деца од 8-12.99 год. на дополнително легло 24€ 28€ 27€ 32€ 31€ 36€
Возрасен на дополнително легло 34€ 40€ 37€ 41€ 40€ 42€

 

ПОПУСТИ ЗА ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

 

Цените се за 2 лица (јуниор сјуит, едноспален апп) / 4 лица (двоспален апп)  за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода / не важи за период на престој 01.07-01.09.2019
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување