ВИЛА ХРИСТО - Неа Флогита - Касандра - Грција - Лето 2018

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекссо две спални и простран дневен престој, модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/6 ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

19/05/2018 - 26/05/2018

 99.00€ 

7*

26/05/2018 - 02/06/2018

 119.00€ 

7*

02/06/2018 - 09/06/2018

129.00€ 

7*

09/06/2018 - 16/06/2018

159.00€ 

7*

16/06/2018 - 23/06/2018

179.00€ 

7*

23/06/2018 - 30/06/2018

209.00€ 

7*

30/06/2018 - 07/07/2018

430.00€ 

7

07/07/2018 - 14/07/2018

460.00€ 

7

14/07/2018 - 21/07/2018

520.00€ 

7

21/07/2018 - 28/07/2018

520.00€ 

7

28/07/2018 - 04/08/2018

520.00€ 

7

04/08/2018 - 11/08/2018

520.00€ 

7

11/08/2018 - 18/08/2018

520.00€ 

7

18/08/2018 - 25/08/2018

470.00€ 

7

25/08/2018 - 01/09/2018

209.00€ 

7*

01/09/2018 - 08/09/2018

179.00€ 

7*

08/09/2018 - 15/09/2018

159.00€ 

7*

15/09/2018 - 22/09/2018

119.00€ 

7*

 •  
  Услови под кои важи аранжманот

  - Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

     БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  - Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

  - Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.

  - За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

  - Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

  - Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

  - Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

  - Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

  - При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

  Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  Цена на превоз на релација Скопје - Халкидики - Скопје изнесува:
  - возрасни: 35 €
  - деца од 2 до 12 години: 25 €
  - деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)