Вила КОРФУ - Неа Флогита - Грција - Лето 2018

Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/4 Студио/Апартман 

1/5 Апартман 

Бр. ноќевања

19/05/2018 - 26/05/2018

ПРОМО 59.00€ 

ПРОМО 59.00€ 

7*

26/05/2018 - 02/06/2018

ПРОМО 69.00€ 

ПРОМО 69.00€ 

7*

02/06/2018 - 09/06/2018

99.00€ 

99.00€ 

7*

09/06/2018 - 16/06/2018

129.00€ 

149.00€ 

7*

16/06/2018 - 23/06/2018

159.00€ 

169.00€ 

7*

23/06/2018 - 30/06/2018

179.00€ 

189.00€ 

7*

30/06/2018 - 07/07/2018

370.00€ 

390.00€ 

7

07/07/2018 - 14/07/2018

400.00€ 

420.00€ 

7

14/07/2018 - 21/07/2018

430.00€ 

450.00€ 

7

21/07/2018 - 28/07/2018

430.00€ 

450.00€ 

7

28/07/2018 - 04/08/2018

430.00€ 

450.00€ 

7

04/08/2018 - 11/08/2018

430.00€ 

450.00€ 

7

11/08/2018 - 18/08/2018

430.00€ 

450.00€ 

7

18/08/2018 - 25/08/2018

370.00€ 

380.00€ 

7

25/08/2018 - 01/09/2018

179.00€ 

199.00€ 

7*

01/09/2018 - 08/09/2018

129.00€ 

139.00€ 

7*

08/09/2018 - 15/09/2018

109.00€ 

119.00€ 

7*

15/09/2018 - 22/09/2018

79.00€ 

89.00€ 

7*

Услови под кои важи аранжманот

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет.

- Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

- Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

- При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цена на превоз на релација Скопје - Халкидики - Скопје изнесува:

 - возрасни: 35 €

 - деца од 2 до 12 години: 25 €

 - деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)