Куќа "Paradise" - Каламитси - Ситонија - Грција - Лето 2018

Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег на полуостровот Ситонија.
Вилата „Paradisе“ се наоѓа на само 100 метри од една од најубавите плажи на најмалото скриено богатство на Ситонија-Каламитси. Во оваа раскошна вила располагаме со трокреветни и четирикреветни студија на прв и втор спрат со пространи тераси од кои некои имаат бочно поглед кон морето. Сите сместувачки капацитети  се опремени со квалитетен мебел и кујни, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Гостите во вилата имаат на располагање и простран двор за уживање: тука децата можат безбедно да играат, а за возрасните еден дел од  просторот е опремен со дрвени маси и столчиња и простор за скара. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Вилата има сопствен паркинг.

Вила „Paradise” - Каламитси

Термин:

Ноќевања:

1/3 студио

1/3+1 студио

20.05-30.05.2018

10

160 €

190 €

30.05-09.06.2018

10

260 €

290 €

09.06-19.06.2018

10

330 €

360 €

19.06-29.06.2018

10

400 €

430 €

29.06-09.07.2018

10

500 €

530 €

09.07-19.07.2018

10

630 €

650 €

19.07-29.07.2018

10

630 €

650 €

29.07-08.08.2018

10

630 €

650 €

08.08-18.08.2018

10

630 €

650 €

18.08-28.08.2018

10

560 €

590 €

28.08-07.09.2018

10

420 €

450 €

07.09-14.09.2018

7

210 €

240 €

14.09-21.09.2018

7

170 €

200 €

21.09-28.09.2018

7

130 €

160 €

Напомена: Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има нормални кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години. Во некои од студијата постои можност од помошен  кревет чие користење се доплаќа на лице место.

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 или 7 ноќевања без вклучен превоз 
  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Каламитси
  • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции 
  • Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра