Вила ЈАНИС - Неа Врасна - Грција - Лето 2018

Вила Јанис се наоѓа на 50 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Врасна. Вилата располага со четири четворокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата не се доплаќа.

ПЕРИОД

Број на ноќевања

1/4 студио

24.05-31.05

7

79*

31.05-07.06

7

89*

07.06-14.06

7

109*

14.06-21.06

7

129*

21.06-01.07

10

340

01.07-11.07

10

390

11.07-21.07

10

430

21.07-31.07

10

430

31.07-10.08

10

430

10.08-20.08

10

430

20.08-30.08

10

390

30.08-06.09

7

129*

06.09-13.09

7

109*

13.09-20.09

7

89*

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице плаќаат само превоз

–  Цените за 10 ноќи/ 11 дена (без*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.

–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

–  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год.

– бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute  или Happy Day понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената

Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа во агенцијата .