Студија Vasilis и Sunrise - Скијатос - Грција - Лето 2018

 

Студијата „Василис“(Vasilis) се лоцирани на 300метри од центарот на Скијатос. Во мирен дел од градот, каде штоможе да се одморите по целодневните прошетки и забава. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.

Студијата „Санрајс“(Sunrise) се во центарот, во срцето на градот Скијатос. На прекрасна локација, во типичен островски стил. Ги препорачуваме за оние што сакаат да се онаму каде што е целата забава и движење на островот. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.

Куќи “Sunrise”, “Vasilis” - град Скијатос

Термин

Ноќевања

Санрајс/ Василис

3 и 4 лице
во студио

3 и 4 лице
во апартман

3 и 4 лице
во дуплекс

31/5

9

7.380 (119)*

4.900 (79)*

5.520 (89)*

6.140 (99)*

9/6

7

8.000 (129)*

5.520 (89)*

6.140 (99)*

6.760 (109)*

16/6

7

9.860 (159)

6.140 (99)

6.760 (109)

7.750 (125)

23/6

7

11.720 (189)

7.380 (119)

8.000 (129)

9.240 (149)

30/6

7

12.340 (199)

7.750 (125)

8.620 (139)

9.610 (155)

7/7

7

14.820 (239)

9.240 (149)

10.480 (169)

11.470 (185)

14/7

7

17.300 (279)

10.850 (175)

12.090 (195)

13.330 (215)

21/7

7

17.300 (279)

10.850 (175)

12.090 (195)

13.330 (215)

28/7

7

17.300 (279)

10.850 (175)

12.090 (195)

13.330 (215)

4/8

7

17.300 (279)

10.850 (175)

12.090 (195)

13.330 (215)

11/8

7

17.300 (279)

10.850 (175)

12.090 (195)

13.330 (215)

18/8

7

17.300 (279)

10.850 (175)

12.090 (195)

13.330 (215)

25/8

7

14.820 (239)

9.240 (149)

10.480 (169)

11.470 (185)

1/9

7

11.100 (179)

6.760 (109)

7.750 (125)

8.620 (139)

8/9

7

8.620 (139)

6.140 (99)

6.760 (109)

7.750 (125)

15/9

7

7.380 (119)*

5.520 (89)*

6.140 (99)*

6.760 (109)*

22/9

9

6.760 (109)*

4.900 (79)*

5.520 (89)*

6.140 (99)*

 

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
 • Цените означени со ѕвезда (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг , превозот не се одбива од истите 
 • Цените се по лице за пакет аранжман од 7 или 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје Волос (пристаниште) -Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите
 • Трето и четврто лице доплаќаат во студио/апартман или дуплекс апартман според ценовникот  во табелата 
 • Дете од 02-06 год,бесплатно сместување, плаќа само превоз 4.030мкд. (65 евра), деца од 06-12 години добиваат 15% попуст на цените од табелата за 3то и 4то лице  
 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) за возрасни или деца 
 • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “ Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден
 • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос  до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата
 • Автобуски превоз без аранжман по лицеЗа сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
  • Возрасни 6.820мкд. (110 евра)
  • Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „Т.А.Кондор Бр.1“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, т.а. „Т.А.Кондор Бр.1“ ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.
 • т.а. „Т.А.Кондор Бр.1“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Т.А.Кондор Бр.1“ и на самата агенција.