Хотел ДЕЛТА 3* Огњаново, област Благоевград - Бугарија

Цени валидни за период на престој : 01.04-30.09.2017 (не важат за празници)

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Цена по соба

Двокреветна соба со отделни легла (без клима)

38€

Двокреветна соба стандард

46€

Двокреветна соба лукс

54€

Трокреветна соба стандард

62€

Трокреветна соба лукс

73€

Апартман студио

76€

Фамилијарна соба

85€

Мезонет

85€

Апартман со 2 спални

101€

Дополнителни услови :

- Деца до 3.99 год. – бесплатно

- Деца од 4-11.99 год. на доп.легло - 12€

- Возрасен на доп.легло - 16€

- Деца или трет возрасен во апартман студио – бесплатно

Цените се во евра за соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Ноќевање со појадок

- Користење на базени со минерална вода

- Користење на сауна, џакузи, парна бања, фитнес

- Интернет, паркинг

Во цената не е вклучено:

- Туристичка такса 1€ на ден 

- Патничко осигурување

Опис на сместувачки капацитети:

Хотелот се состои од 60 сместувачки капацитети, распределени во 4 згради.


1. Зграда рецепција

• Двокреветни соби стандард со брачен кревет

• Трокреветни соби стандард

• Апартман студио (2 возрасни + 2 деца / 3 возрасни)

• Апартман со 2 спални соби и 1 тоалет

2. Зграда до базенот

• Двокреветни соби со одвоени легла (без клима, помали)

• Апартман студио (2 возрасни + 2 деца / 3 возрасни)

• Фамилијарна соба (2 возрасни + 2 деца/4 возрасни)

• Мезонет на 2 спрата со 1 тоалет (прв спрат – соба со одвоени легла, втор спрат – соба со брачен кревет)

3. Вила

• Двокреветни соби стандард со одвоени легла

•Двокреветни соби стандард со брачен кревет
Трокреветни соби стандард

• Фамилијарна соба (2 возрасни + 2 деца/4 возрасни)

4. Нова зграда со топла врска до СПА Центарот  (џакузи, сауна, парна бања)

• Двокреветни соби лукс со брачен кревет

• Трокреветни соби лукс