Хотел Лион 4* - Боровец - Зима 2017/2018

Локација : 1200 м од ски лифт
Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги занезаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентнисали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.
СПА Центар : внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар

БОНУСИ : 7=6 за датум на пристигнување 13.01.2018 и период на престој од 03.03-31.03.2018 (попустите се комбинираат)

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

29.12-02.01.2018

03.01-10.01.2018

16.12-28.12.2017

01.12-15.12.2017

Вид на сместување | Период на престој

10.02-16.02.2018

27.01-09.02.2018

11.01-26.01.2018

   

17.02-31.03.2018

Еднокреветна соба

1

129.00 €

58.00 €

54.00 €

49.00 €

Двокреветна соба - стандард

2+0

138.00 €

80.00 €

75.00 €

70.00 €

Двокреветна соба - large

2+1

143.00 €

92.00 €

85.00 €

76.00 €

Јуниор сјуит

2+2

154.00 €

107.00 €

101.00 €

89.00 €

Едноспален апартман

2+2

259.00 €

177.00 €

166.00 €

148.00 €

Минимален престој - 5 ноќевања.

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, ски гардеробер, интернет

Дополнителни услови :

▪ Деца до 3.99 год. - бесплатно

▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 60% попуст од цената за лице

▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од цената за лице

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете од 2-11.99 год. - 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници